Birželio 16d. Sekmadienis

Kad norai ir galimybės sutaptų

2013 Lapkričio 27d.
Peržiūrų skaičius: 253512
Kad norai ir galimybės sutaptų

Šiam vakarui ruošėsi abudu. Muzika, žvakės ir... apmaudas, nusivylimas. Veikiausiai daugelis vyrų nors kartą gyvenime yra patyrę erekcijos sutrikimų. Vieni į tai žiūri gana ramiai, kitiems šis patyrimas tampa gilios depresijos pradžia. Visais atvejais medikai siūlo neužsidaryti savyje, ieškoti pagalbos, net jeigu pirmas kreipimasis į specialistą nuvylė. Erekcijos sutrikimas neturėtų tapti priežastis atsisakyti artumo su mylimu žmogumi, nes veiksmingų sprendimo būdų yra. Konsultuoja seksualinės medicinos gydytojas urologas med. dr. Robertas Admoaitis.

Jūs – ne vienintelis

Pasaulinė sveikatos organizacija erekcijos sutrikimą apibrėžia kaip „nuolatinį ar pasikartojantį vyro negalėjimą pasiekti ir/arba išlaikyti pakankamos varpos erekcijos lytiniam aktui atlikti“. Įvairių šaltinių duomenimis, apie 30–40 proc. vyresnių kaip 40–50 m. amžiaus vyrų nuolat patiria erekcijos sutrikimų. Tačiau šie skaičiai neturėtų gąsdinti, nes jie apima ir lengvus, tik kartą patirtus atvejus, ir sunkesnes ligos formas. Be abejo, sunkesnės formos turi ryšį su amžiumi. Visiško lytinio nepajėgumo, erekcijos nebuvimo arba nepakankamumo lytiniam aktui atvejų tarp 50-ies ir vyresnių vyrų yra gerokai mažiau (apie 5–10 proc.).

Jeigu prieš 20 metų vyravo nuomonė, kad erekcijos sutrikimas yra psichologinė problema, dabar – kad net apie 80–90 proc. priežasčių vis dėlto organinės. Tai reiškia, kad tokie rizikos veiksniai, kaip antsvoris, arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, rūkymas, stresas, įtampa turi įtakos sutrikimo vystymuisi. Visi šie rizikos veiksniai ir ligos pasireiškia ne tik vyresniame amžiuje, jie neaplenkia ir jaunų vyrų.

Nėra jau tokie reti atvejai, kai pasireiškia vyrams iki 40-ies metų. Šio amžiaus vyrai labiau lytiškai aktyvūs, todėl erekcijos sutrikimai jiems sukelia didesnį diskomfortą. Tiesa, jauniems vyrams, ypač neturintiems nuolatinės partnerės, šis sutrikimas dažniausiai būna psichogeninės kilmės. Tai vadinamieji mąstymo veiksniai arba negatyvi interpretacija, kai vyrui atsiranda baimė (pamatuota ir nepamatuota), kad nebus erekcijos, kad jis bus papeiktas ir kt.

Vyresnio amžiaus vyrams dažniau pasireiškia lėtinis erekcijos sutrikimas. Dažniausia organinė priežastis – smulkių kraujagyslių endotelio disfunkcija. Prie jo vyras neretai prisitaiko ir išnaudoja tokią lytinę funkciją, kokia yra. O kadangi mano, kad nieko pagerinti negalima, tad ir į gydytojus nesikreipia.

Simptomai – infarkto pranašas

Nuo pirmųjų erekcijos simptomų iki vyro kreipimosi į gydytoją vidutiniškai praeina apie 5 metai. Kuo pavojingas šis laukimas? Tuo, kad per tą laiką dažnai vyrai ima jausti ir širdies negalavimus. Mat svarbiausias veiksnys, turintis įtakos erekcijos sutrikimui, yra kraujagyslių būklė. O kadangi varpos kraujagyslės labai smulkios – 1–2 mm (širdies apie 5 mm), jos nukenčia pirmiausia: kraujagyslės praranda elastingumą, nesiplečia varpos akytkūnių kraujagyslinės ertmelės (sinusoidai), ir tai lemia erekcijos susilpnėjimą ar visišką nebuvimą. Jau įrodyta, kad nuo pirmųjų erekcijos sutrikimo požymių iki infarkto ar ikiinfarktinės būklės praeina apie 2–4 m. Todėl pirmieji erekcijos sutrikimo simptomai turėtų tapti ir signalu pasitikrinti širdį. Tai turėtų žinoti ir moterys, kurioms, pajutus lytinių santykių atšalimą, visų pirma reikėtų galvoti ne apie vyro neištikimybę, o apie tai, kad galbūt jis turi problemų, ir pasistengti jam padėti.

Poros problema

Erekcijos sutrikimų patyrę vyrai paprastai linkę save nuvertinti. Nuolatinė įtampa ir kaltės jausmas veda depresijos ir asmeninių santykių krizės link. Tačiau erekcijos sutrikimas yra dviejų asmenų problema, ir spręsti ją reikia drauge. Neverta tikėtis, kad problema išnyks savaime – kuo ilgiau vengsite ją pripažinti, tuo didesnė tikimybė, kad santykiai pašlis nebepataisomai.

Partnerė turėtų žinoti, kad vyras vartoja vaistų, padėti gydytis. Tarpusavio supratimas ir palaikymas leis sumažinti vaistų dozę, o po kurio laiko galbūt ir visai jų atsisakyti.

Gydytojas – tarsi psichoterapeutas

Kontaktas su gydytoju, kuris gali paaiškinti situaciją, suteikti žinių, padėti įveikti erekcijos sutrikimą, net ir nebūtinai vaistais, taip pat be galo svarbus. Tyrimai rodo, kad placebas, gydant erekcijos sutrikimus, padeda apie 30 proc. atvejų.

Šis efektas, be jokios abejonės, nulemtas vaistus paskyrusio gydytojo, taigi be gero kontakto tarp jo ir paciento maksimalių gydymo rezultatų nepasieksime. Situacija panaši, kaip ir teikiant psichoterapijos paslaugas: visi psichoterapeutai baigia tuos pačius mokslus, tačiau tikrai ne visiems žmonėms tiks tie patys specialistai. Todėl pacientai, kuriems nepasisekė iš pirmo karto kreiptis į jiems tinkamą gydytoją, turėtų ne užsiskleisti savyje, o toliau ieškoti pagalbos, kito kvalifikuoto specialisto.

Veiksmingas gydymas

Pradėti gydyti rekomenduojama maksimaliai veiksmingais vaistais – fosfodiesterazės 5-o izofermento inhibitoriais (tadalafilis, sildenafilis, vardenafilis,). Tai dažniausiai prieš lytinius santykius vartojami preparatai, kurie pasižymintys veiksmingumu (padeda apie 80 proc. atvejų) bet kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamą poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis paprastai būna lengvas arba vidutinio sunkumo ir trumpalaikis.
Bendras įspėjimas šios grupės vaistus vartojantiems vyrams – kartu draudžiama vartoti nitratų (nekontroliuojamos hipotenzijos (sumažėjusio kraujo spaudimo) pavojus!). Turėkite omenyje, kad seksualinis aktyvumas kelia riziką širdies liga sergantiems pacientams, kadangi papildomai apkraunama širdis. Jeigu sergate širdies liga, pasakykite gydytojui.

Visiškai pasveikti labiau gali jauni vyrai, kai organinis ligos komponentas nebūna smarkiai progresavęs. Priklausomybės vaistai nesukelia.

Jei minėtos tabletės nepadeda, galima skirti į varpą injekuojamųjų preparatų ar kraštutiniu atveju atlikti varpos implantų operaciją. Tad erekcijos sutrikimą galima gydyti įvairaus amžiaus pacientams – kiekvienam gali būti parenkamas tinkamiausias gydymo metodas.

Galimybė neplanuoti meilės laiko

Visų preparatų (fosfodiesterazės inhibitorių) veikimas panašus – juose esančios veikliosios medžiagos atpalaiduoja kraujagyslių lygiuosius raumenis, varpos kraujagyslės išsiplečia, todėl jos akytkūniuose susikaupia daugiau kraujo – įvyksta erekcija. Tačiau preparatai turi ir esminių skirtumų – tai veikimo trukmė ir vartojimo būdas. Pvz., sildenafilis ir vardenafilis veikia maždaug tiek laiko, kiek reikia lytiniam aktui atlikti, ilgiausiai – iki 5 val., o tadalafilis – net iki 36 val. Ar tai reiškia, kad vyrui tiek laiko trunka erekcija? Ne, tai reiškia, kad vaistas 36 val. yra veiksmingas, tad pora turi galimybę spontaniškai ir natūraliai pasirinkti, kada ir kiek kartų mylėtis. Vyras turi galimybę atskirti tabletės išgėrimą nuo lytinio akto: iš anksto išgėrus vaisto galima pasirūpinti romantiška atmosfera, skirti daugiau dėmesio partnerei patenkinti.

Svarbu žinoti, jog norint, kad vyras patirtų erekciją, būtinas seksualinis stimuliavimas. Dažnas tadalafilį vartojantis vyras vienos tabletės poveikį išnaudoja keletą kartų. Preparato veiksmingumas nesumažėja, jeigu vyras yra sočiai pavalgęs ir netgi išgėręs alkoholio. Bet vis dėlto nereikėtų savo kūno apsunkinti snaudulį keliančiu persivalgymu, o suvartotas alkoholio kiekis neturėtų sugadintų romantiškos nuotaikos.
Gydytojas rekomenduoja rinktis tą vaistą, kuris yra efektyvus ir labiausiai atitinka paciento ir poros poreikius. Jei vieno vaisto poveikis patenkina nevisiškai, verta pamėginti kitą ir tada nuspręsti, kuris tinka geriau. Lygindamas pacientas sukaupia patirties, o gydytojas gauna svarbios informacijos, kuri padeda sprendžiant dėl papildomo gydymo pakoregavimo.

Informaciją parengė Eli Lilly Lietuva

Nenuobodus seksas

Nenuobodus seksas

Viskas galiausiai atsibosta. Netgi seksas. Ir netgi puikus seksas. Netgi su pačiu mylimiausiu ir artimiausiu žmogumi pasaulyje – savo vyru. Kaip metams bėgant neprarasti emocinio artumo ir neatšalti lovoje? Iškart perspėjame: vienai su šia...


Spermos donorą galima rinktis ir pagal aprangos stilių

Spermos donorą galima rinktis ir pagal aprangos stilių

Londono spermos banke bus galima išsirinkti donorą ne tik pagal jo akių spalvą ir pomėgius, bet ir rengimosi stilių. Artimiausiu metu pagal Londono spermos banko portale pateiktą katalogą moterys galės išsirinkti savo būsimų vaikų biologinius...


Sekso kokybė priklauso nuo patalynės spalvos

Sekso kokybė priklauso nuo patalynės spalvos

Anot seksologijos specialistų, santykiams turi įtakos net tokios "nepastebimos" detalės, kaip medžiaga, iš kurios pagaminta patalynė ir jos spalva. Seksologai tai aiškina labai paprastai: lova yra "sekso grumtynių laukas."...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Nors apie intymų gyvenimą dabar kalbama kiek drąsiau, daugumai žmonių vis dar kyla klausimų apie lytinių santykių kokybę: kaip padidinti malonumą, kaip ir kiek mylėtis yra rekomenduojama ir ką daryti, jeigu sekso metu moteris jaučia diskomfortą....


Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Daugelis vienišių nežino, kurią savaitės dieną geriausia ieškoti mylimojo. Mokslininkai pataria, kada geriausia ir mylėtis. Trečiadienis – ideali pirmojo pasimatymo su priešinga lytimi diena. Tuo įsitikinę daugiau kaip 40 proc. iš 8000...


Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad nesveikas gyvenimo būdas neatsiejamas nuo vyro seksualinės disfunkcijos atsiradimo. Todėl merginoms reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į jaunų vyrų žalingus įpročius. Antraip, jos liks seksualiai...


Dėl kasnaktinio sekso riksmų aštuoniolikmetę kaimynai iškraustė

Dėl kasnaktinio sekso riksmų aštuoniolikmetę kaimynai iškraustė

Aštuoniolikmetė Kirsty Bloomfield sekso metu labai garsiai aimanuodavo, kol kaimynai ją nutarė iškraustyti iš namo. Dėl merginos kasnaktinio sekso riksmų terasoje besiskųsdami kaimynai buvo priversti kviesti policiją. Aštuoniolikmetė, kuri buvo...


Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Santuoka – dalykas rimtas, bent jau daugelis vyrų taip sako. Ir teisingai daro, bet ar rimtai apie tai pagalvoja, įvertina pasekmes, atsižvelgia į galimybes? Jeigu jūs dar nevedęs, pamąstykite ar esate tikrai pasiruošęs santuokai:...


Vėžys ir intymios problemos

Vėžys ir intymios problemos

Vėžio diagnozė vienam iš partnerių, gali sukelti tam tikrus sunkumus seksualiniame gyvenime. Nesvarbu, ar esate vieniši, ar gyvenate šeimoje,vėžio gydymo metu intymūs klausimai gali iškilti. Dar prieš jums pradedant gydymą, gydytojas šiuos...


Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Dėl erzinančios makšties kandidozės tenka nuolat varstyti ginekologo duris? Tada didelė tikimybė, kad infekciją sukėlė ne Candida albicans grybelis – dažniausiai nurodomas kaltininkas. Todėl ir paskirtas gydymas metų metais gali neduoti...


5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

Tarptautiniame moksliniame leidinyje "Live Science" publikuojami neįtikėtini mokslininkų atradimai per pastarąjį dešimtmetį apie žmogaus seksualinį gyvenimą. 1. Motinų čempione geriausia pripažinta ir įrašyta į Guinnesso rekordų knygą...


Patarimai poroms, pradedančioms seksualinį gyvenimą

Patarimai poroms, pradedančioms seksualinį gyvenimą

Dauguma vyrų nepajėgia kontroliuoti ejakuliacijos lytinio gyvenimo pradžioje arba lytinio akto metu su nauja ir geidžiama partnere. Jei ejakuliacija įvyksta iš karto po kelių frikcijų arba prieš pat lytinį aktą, tai jūsų dėmesiui keli patarimai,...


Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad tiems jaunuoliams, kuriems svarbiau romantiški jausmai nei intymus suartėjimas, mažiau linkę į žalingus įpročius. Taip pat jie itin retai nusikalsta. Tie vaikinai ir merginos, kurie dažnai...


Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Lietuvėms moterims vis dar drovu viešumoje rodytis su vyru, kuris yra keliolika metų jaunesnis ar vyersnis bei neatitinka jos statuso. Jei moteris gerokai jaunesnė už vyrą, ji linkusi teisintis ar nutylėti tokį meilės romaną. Tuo tarpu Europoje ir...


Lietuviai ir rusai įsimyli greičiau nei amerikiečiai

Lietuviai ir rusai įsimyli greičiau nei amerikiečiai

Amerikiečiams reikia daugiau laiko, kad įsimylėtų, nei Rytų europiečiams, teigiama amerikiečių ir rusų mokslininkų atliktame tyrime. Taip pat nustatyta, kad amerikiečiai labiau vertina draugystę santykiuose nei lietuviai ar rusai, rašo...


Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Teigiama, kad įsimylėjimo metas – pavasaris. Nors iš tikrųjų tinka bet kuris metų laikas. Vyras, nepriklausomai nuo karšto ar šalto oro, gali parodyti savo susidomėjimą moterimi, siųsdamas jai įvairius signalus. Kūno kalba - tai senas ir...


Kaip greitai suvilioti moterį?

Kaip greitai suvilioti moterį?

Jūs norite susipažinti su patrauklia moterimi? Žinoma, susipažinti su patinkančia būtybe yra lengviau, jei jums padeda draugai arba jus vienija panašūs pomėgiai. Tačiau, kaip susipažinti su patinkančia moterimi viešoje vietoje ir padaryti taip,...


Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Naujausi tyrimai rodo, kad jaunesnio ir vidutinio amžiaus amerikiečių tarpe pagrindinė burnos ertmės vėžio priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽVP), kuris gali atsirasti dėl oralinio sekso su keliais partneriais, praneša 15min.lt. Onkologų...


Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose...

Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9